Maldivler Nerede? Uçakla Kaç Saat?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Maldivler Nerede?

maldivler

Maldivler kıta olarak Asya’da bulunmaktadır. Hint okyanusunda bulunan Maldivler ile Türkiye arasındaki kilometre farkı 5000’dir.

Maldivler Nerede? Sorumuzu farklı biçimlerde yanıtlayabiliriz.

Maldivler Nerede? Öncelikle Maldivlerin bir Uzakdoğu ülkesi olduğunu söylememiz lazım. Maldivler Cumhuriyeti Asya kıtasındadır. Maldivler cumhuriyeti aynı zamanda Hindistan’a komşu, Sri Lanka’ya 750 kilometre uzaklıkta ve Hint Okyanusundadır.

1200 adadan oluşan ve 200 adada yaşamın olduğu eşsiz cennet parçaları Maldiv adalarının 110 tanesi inanılmaz bir gelişim göstererek dünya turizmine katkı sağlamaktadır. Hizmet kalitesi olarak sınır tanımayan, her türlü aktivetenin var olduğu bu adalar topluluğu ülke, Asya ülkelerinin kendisine has özelliklerini barındırmaktadır.

Kendi yemek kültürü, natürel doğası, el değmemiş kumsalları, bembeyaz ve sapsarı kumlarıyla, masmavi denizi olan bu adalar topluluğu Hint okyanusunun incisi konumundadır.

Dünyada her yıl 1 milyonu aşkın turistin ziyaret ettiği Maldivler, yine her yıl binlerce ünlünün akınına uğramaktadır.

Maldivler Nerede? Maldivler Uçakla Kaç Saat?

Hint Okyanusunda bulunan Maldivlere Türkiye’den aktarmalı olarak uçakla gidilmektedir. Emirates ve Qatar Hava Yollarının Doha ve Avrupa aktarmalı olarak uçtuğu bu adalar topluluğuna varış süresiyse aktarmalar dâhil 12 saati bulmaktadır.

Bununla beraber coğrafi olarak söylememiz gerekirse Maldivlerin ilerleyen yıllarda küresel ısınmanın etkisiyle ortaya atılan düşünceler ışığında yok olabileceğidir.

Maldivler Asya kıtasında bulunmaktadır. Hint okyanusunda bulunan Maldivler Türkiye arası 5000km’dir.

Dünyanın en iyi Maldivler tur operatörü WTS, yine Dünyanın en iyi 5 yıldızlı havayolu Emirates ile yıl boyunca her gün, en avantajlı üstelik para iadesi garantisiyle özel paket fiyatlarını sizlere sunuyor! Ayrıntılar için tıklayınız.

WTS Emirates Dubai Stopover

WTS, Emirates'in Official Tour Operator Partneridir. Tüm Dubai konaklamalı seyahatleriniz için tıklayınız.

Paylaş:

Bir Cevap Yaz

CANLI DESTEK